Хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед і не зупинятися на досягнутому, а йти далі. У цьому полягає основна місія сучасного вчителя.

субота, 28 березня 2015 р.

Учителю на замітку!

 Цікавим, змістовним є блог учителя української мови та літератури СЗШ № 99 м.Львова Телішевської Лілії Степанівни "Еверест філології". Виступаючи на обласному семінарі у ЛОІППО для методистів відділів освіти, які відповідають за викладання української (світової) мови та літератури, Лілія Степанівна зазначає: "Більшість людей вже не їздить на віслюках, ніхто не використовує поштових голубів. Реальність змінилася. Залишилася колишньою тільки система освіти. Якщо згадати, що за останні 500 років освіта добряче закам’яніла, навряд чи можна її переструктурувати чи внести якісь маленькі зміни. Але нам потрібно її цілком переосмислити. Це майже неможливо, це як пересісти з фіри відразу на літак. Навіть інфраструктура має змінитися. Усе має змінитися". І це дісно так. Сучасному вчителеві  - словесникові вже недостатньо просто мати глибокі предметні знання. Йому необхідно творчо використовувати набуті знання в нестандартній ситуації, виявляти конструктивність в організації і плануванні педагогічного процесу. Оновлення змісту сучасної освіти, структури, методів, організаційних форм навчання за допомогою компютерних технологій спрямоване на створення оптимальних умов для покращення ефективності навчального процесу. Звичайно, проведення уроків із залученням інфомаційних технологій потребує серйозної підготовки. Скористайтеся порадами, які для вас підготувала Корнєйко Н.І.

Виступ

вівторок, 24 березня 2015 р.

   Готуємося до ЗНО

   Місце і специфіка відкритих завдань до текстів
у сертифікаційній роботі

з української мови і літератури 2015 року

     Пропонованийпосібник є теоретико-практичними рекомендаціями, які будуть корисні як фахівцямрегіональних центрів оцінювання якості освіти в їхній роботі з навчання екзаменаторівдля перевірки відповідей на відкриті завдання до текстів, так і самимекзаменаторам, які будуть проходити відповідні навчальні курси, а такожширокому колу зацікавлених осіб, зокрема вчителям мови та літератури.

МАМЧИЧ Інна Петрівна,
к.філол.н., доцент кафедри української мови
 Дніпропетровського національного
університету ім. О. Гончара,
методист Дніпропетровського
регіонального центру
оцінювання якості освіти

вівторок, 17 березня 2015 р.

  У 2015 році державна підсумкова атестація учнів загальноосвітніх навчальних закладів відбуватиметься відповідно до наказу Міністерства освіти і науки № 192 від 20 лютого 2015 року, яким зокрема, визначено вимоги до оформлення атестаційної роботи.
Атестаційна робота оформлюється письмово на аркушах зі штампом школи, дотримуючись вимог оформлення
письмових робіт, до прикладу:
У верхній лівій частині титульної сторінки подвійного аркуша ставиться штамп загальноосвітнього навчального закладу. На ньому зазначається дата, до прикладу: 01.06.2015 р. Підписування роботи починається на сьомому рядку титульної сторінки:
Робота
з державної підсумкової атестації
з української мови за курс початкової (основної, старшої) школи
учня (учениці) 9 (11) класу
(прізвище, ім’я, по батькові у формі родового відмінка)
На другій сторінці на перших двох рядках записують вид роботи та назву тексту, до прикладу:
Диктант
У пошуках слова
Оформлення відповідей на завдання атестаційної роботи здійснюється учнем (ученицею) на аркушах зі штампом навчального закладу або на спеціальному бланку відповідей, що розробляється навчальним закладом. У чистовому варіанті атестаційної письмової роботи виправлення (крім лексичних, орфографічних помилок) вважаються помилкою і не зараховуються як правильні відповіді.

Детальніше    Про проведення державної підсумкової
атестації учнів (вихованців) у системізагальної середньої освіти у 2014/2015навчальному році

понеділок, 9 березня 2015 р.

 Сьогодні, 9 березня, Україна відзначає 

201-шу річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка





   Значення  творчої спадщини Шевченка для української культури важко переоцінити. Його "Кобзар" започаткував новий етап у розвитку української мови і літератури, а  живописна творчість стала визначним явищем не тільки українського, а й світового мистецтва.

 

Т.Г.Шевченко і Запоріжжя

Цікаві випадки з життя Кобзаря

Тарас Шевченко. Статті та публікації

Таємниці генія Шевченка



Розповіді про Шевченка



Документальний фільм - трилогія "Тарас Шевченко"



Це цікаво! Вікторина за творчістю Шевченка

вівторок, 3 березня 2015 р.

Відбулася VI Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»!
Вітаємо учасників та вчителів - наставників  із цією чудовою подією!