Хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед і не зупинятися на досягнутому, а йти далі. У цьому полягає основна місія сучасного вчителя.

вівторок, 27 березня 2018 р.

Журі Всеукраїнського учнівського конкурсу «Стежками

 Каменяра» приступило до розгляду робіт



Бажаємо пологівським школярам перемоги!!!!

понеділок, 26 березня 2018 р.

Як будуть проведені шкільні іспити у 2018 році

Державна підсумкова атестація в основній школі (9 клас) в 2018 році буде   проведена з трьох предметів: української мовиматематики та предмета за вибором педагогічної ради школи з одного із навчальних предметів: української літератури, зарубіжної літератури, іноземної мови, історії України, всесвітньої історії, правознавства, географії, біології, хімії, фізики або інформатики.

Завдання для проведення ДПА укладають вчителі закладу освіти, відповідно до затверджених Міністерством орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, і затверджує керівник закладу освіти.

Результати ДПА не враховуються при виставленні річних оцінок з предметів, з яких проводилось ДПА. Оцінки за ДПА виставляються в Класному журналі у колонку з написом "ДПА" без зазначення дати після колонки з написом "Річна" і додаток до свідоцтва про базову середню освіту; заносяться до Протоколу державної підсумкової атестації, книги обліку і видачі документів про здобуття базової середньої освіти.

Державна підсумкова атестація з української мови є обов’язковою і проводиться в письмовій формі.
Завдання для проведення державної підсумкової атестації учнів 9 класу укладаються навчальними закладами.
Ефективною формою перевірки орфографічної та пунктуаційної грамотності учнів основної школи є контрольний текстовий диктант. Перевірці підлягають уміння правильно писати слова на вивчені орфографічні правила, ставити розділові знаки відповідно до опрацьованих правил пунктуації, належним чином оформлювати роботу.
На проведення атестації відводиться 1 астрономічна година. Відлік часу ведеться від початку читання вчителем тексту.
Варто враховувати тематику текстів, орієнтовно визначених в соціокультурній змістовій лінії навчальної програми.
За обсягом тексти диктантів повинні містити 160-170 слів. Визначаючи кількість слів у диктанті, враховують як самостійні, так і службові частини мови.
Вид роботи й назву тексту необхідно записати на дошці.
Методика проведення диктанту є традиційною, однак проведення державної підсумкової атестації у формі диктанту має певні особливості. Спочатку вчитель читає весь текст, після чого не дає ніяких пояснень щодо його змісту, лексичного значення слів, правописних особливостей.
Після прочитання всього тексту вчитель читає перше речення, учні уважно слухають. Далі це речення диктується для запису частинами, як правило, один раз. Після того, як учні запишуть речення, вчитель читає його повністю з метою перевірки. Таким чином диктується кожне речення тексту.
Учитель обов’язково вказує місце поділу тексту на абзаци. Після запису всього тексту він читає його ще раз, роблячи більш тривалі паузи між реченнями і надаючи змогу учням ретельно перевірити написане й виправити допущені помилки.
Текст потрібно диктувати виразно, відповідно до норм літературної вимови в такому темпі, щоб учні встигли вільно його записати.
Диктант оцінюється однією  оцінкою на основі таких критеріїв:
  • орфографічні та пунктуаційні помилки оцінюються однаково;
  • повторювані помилки (в одному і тому ж слові, яке повторюється в диктанті кілька разів) вважаються однією помилкою; однотипні помилки (на одне й те саме правило), але у різних словах вважаються різними помилками;
  • розрізняють грубі помилки й негрубі ( винятки з усіх правил; написання великої букви в складних власних назвах; правопис прислівників, утворених від іменника з прийменниками; заміна одного розділового знака іншим; заміна українських букв російськими, випадки, коли замість одного знака поставлений інший; випадки, що вимагають розрізнення не і ні – у сполученнях не хто інший, як…; не що інше, як…; ніхто інший не…, ніщо інше не …; пропуск одного зі сполучуваних розділових знаків або порушенні їх послідовності;
  • орфографічні та пунктуаційні помилки на правила, що не включено до шкільної програми, виправляють, але не  враховують. Також не вважають за помилку неправильну передачу так званої авторської пунктуації;
  • за наявності в диктанті більше п’яти виправлень оцінка знижується на один бал.
Нормативи оцінювання диктанту
Бали
Кількість помилок
Бали
Кількість помилок
1
15-16 і більше
7
4
2
13-14
8
3
3
11-12
9
1+1(негруба)
4
9-10
10
1
5
7-8
11
1(негруба)
6
5-6
12
-



Збірник диктантів для ДПА з української мови (9 клас)



Оформлення роботи з державної підсумкової атестації


Атестаційна робота оформлюється письмово на аркушах зі штампом школи, дотримуючись вимог оформлення письмових робіт, до прикладу:
Робота
на державну підсумкову атестацію
з української мови за курс початкової (основної) школи
учня (учениці) 4(9) класу
( прізвище, ім’я, по батькові у формі родового відмінка)
На другій сторінці на перших двох рядках записують вид роботи та назву тексту, до прикладу:
Диктант
Тарас Шевченко
У верхній лівій частині титульної сторінки подвійного аркуша ставиться штамп загальноосвітнього навчального закладу. На ньому зазначається дата, до прикладу: 05.06.2017 р.
Підписування роботи починається на сьомому рядку титульної сторінки.
Оформлення відповідей на завдання атестаційної роботи здійснюється учнем (ученицею) на аркушах зі штампом навчального закладу або на спеціальному бланку відповідей, що розробляється навчальним закладом. У чистовому варіанті атестаційної письмової роботи виправлення (крім лексичних, орфографічних помилок) вважаються помилкою і не зараховуються як правильні відповіді.

четвер, 22 березня 2018 р.

Увага! 

27 березня 2018 року о 9 год. на базі 

                       КУ "Пологівський колегіум №1"                        відбудеться  засідання РМО вчителів 

української мови та літератури


                                                 ІV засідання

Тема: «Роль самоосвіти у підвищенні професійної компетентності педагога»
1.            Професійне вигорання педагога: поради психолога
Психолог РМК
2.            Самоосвіта, її значення для формування професійної компетентності вчителя.
                                                 Личката Ю.І.(Методист РМК) 
3.            Шляхи формування професійної компетентності (з досвіду роботи): 

Траєкторія особистісного розвитку педагога: проектування і реалізація

·        Липський К.В. (КУ «Пологівська ЗОШ І-ІІ ступенів № 6»)
·        Сарака Г.М. (КУ «Новокарлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів»)
·        Маркітан Л.В. (КУ «Пологівська гімназія «Основа")

4.     Огляд інструктивних документів з організації закінчення навчального року та проведення ДПА в 9 та 11 класах.                                                Штандюк С.І.( Керівник РМО)

5. Огляд нових інформаційних джерел з питань методики викладання української мови і літератури.  Ознайомлення з основними навчальними сайтами.
                                                   Штандюк С.І.( Керівник РМО)


субота, 10 березня 2018 р.


Родинне дерево Кобзаря. Скільки сестер та братів було у Шевченка і кому найбільше довіряв поет?

Читайте більше 



Найкращі вірші Тараса Шевченка, які має знати кожен українець


Вірші Тараса Григоровича Шевченка – це невичерпне джерело мудрості. Написані понад століття тому – поезії Шевченка актуальні й досі. Зібрали для вас найкращі твори Кобзаря про Україну та особисте життя.

Читайте більше...

Тарас Шевченко і Софія Енгельгардт

Читайте більше...